واتس‌اپ

واتس‌اپ | مقاله ای کامل در مورد واتس‌اپ | دیجی تو لایف

واتس‌اپ

واتس‌اپ یک پیام رسان معروف و دوست داشتنی بین کاربران ایرانی می باشد.

روش های استفاده از واتس‌اپ

واتس‌اپ در گوشی های هوشمند در سیستم عامل های مختلف از جمله: اندروید، آیفون، ویندوز فون و بلک بری و سیمبیان است.
برای فرستادن پیام از دیتای موبایل و WLAN یا همان (وای_فای) استفاده می شود.

وضعیت واتس‌اپ

پیام رسان واتس‌اپ اعلام کرد که در دی ماه ۱۳۹۴ برای همیشه رایگان خواهد بود قبل از این پیام سرویس پیام رسانی واتـس‌اپ در سال اول رایگان بود و بعد از آن ۰/۹۹ دلار در سال باید پرداخت می شد.

امنیت

واتس‌اپ برای افزایش امنیت خود اعلام کرده است برای تمام پیام های ارسالی و تماس های ارسالی رمزنگاری می شوند.
واتـس‌اپ برای امنیت پیام رسان خود از روش رمزگذاری سرتاسر استفاده می کند و این روش موقعی امکان پذیر است که فرستنده و گیرنده دارای آخرین نسخه ی واتـس‌اپ از تاریخ فروردین ۱۳۹۵ به بعد باشند. به گفته ی کارشناسان این روش (در حالت عادی یعنی بدون تداخل بدافزار ها) فقط فرستنده و گیرنده می تواند آنچه را که ردوبدل می شود را بخوانند. در این میان هیچکس حتی خوده شرکت واتـس‌اپ قادر به خواندن پیام ها نیستند زیرا پیام ها با قفل نرم افزاری محافظت می شوند و فقط فرستنده و گیرنده پیام کلید مخصوص بازکردن این قفل و خواندن آنها را دارند. برای محافظت بیشتر هر پیامی که ارسال می شود قفل و کلید آن فرق می کند و همه ی اینها به صورت اتوماتیک هستند و هیچ نیازی به تنظیمات خاص یا چت مخفی امن بودن پیام ها نیست و نیز امکان تایید هویت دو مرحله ای در اواسط آذر ماه سال ۹۵ واتـس‌اپ اضافه شد.

مزیت های استفاده از شبکه اجتماعی

امروزه با گسترش اینترنت پیام رسان هایی مانند واتس‌اپ و خوده واتـس‌اپ جایگزینی برای اس ام اس ها و پیام های کلاسیک شده است.

رشد واتس‌اپ

واتـس‌اپ در سال ۲۰۱۳، ۳۰۰ میلیون کاربر داشته است که در ماه حداقل یکبار آنلاین بوده اند و این مقدار با پیشرفت سریعی در اوایل فوریه ۲۰۱۶ به بیش از یک میلیارد نفر رسیده است.

امکانات واتس‌اپ

واتـس‌اپ غیر از ارسال متن ساده قابلیت هایی از جمله برقراری تماس صوتی و نیز تماس تصویری که تازگی ها به آن اضافه شده است و ارسال انواع فایل ها مانند پی دی اف، عکس، صدا، ویدیو دارد.

موفقیت واتس‌اپ در شکستن رکورد جهانی

در تاریخ بهمن سال ۱۳۹۲ اعلام شد این پیام رسان موفق به جذب ۴۲۰ میلیون کاربر که حداقل در ماه یکبار از این پیام رسان استفاده می کنند شده است و نیز توانسته است رکورد پیام کوتاه در روز را در جهان با مقدار ۵۴ میلیارد پیامک در روز بشکند.

خریداری واتس‌اپ توسط شرکت فیس بوک

در تاریخ ۱۹ فوریه سال ۲۰۱۴ شرکت بزرگ فیس بوک اعلام کرد که واتس‌اپ را به قیمت ۱۹ میلیون دلار خریداری کرده است و بخشی از این مبلغ ۴ میلیارد دلار به صورت نقدی و ۱۵ میلیارد دلار به شکل سهام به فیس بوک به صاحبان آن پرداخته است. در سال ۲۰۱۴ میلادی واتـس‌اپ به لطف تصاحب این شرکت توسط شرکت فیس بوک به جمع میلیاردی ها پیوست.

واتس‌اپ و زبان فارسی

واتس‌اپ در میانه های سال ۱۳۹۴ از نسخه ی فارسی سایت خود رونمایی کرد این پیام رسان در حال حاضر از ۴۶ زبان پشتیبانی می کند.

جمع بندی

واتـس‌اپ یک پیام رسان است که از دی ماه سال ۱۳۹۴ کاملا رایگان شد این پیام رسان دوست داشتنی تعداد کاربران بسیاری را دارا می باشد و در سال ۱۳۹۲ موفق به شکستن رکورد جهانی پیام در روز شده است.

لطفا مقالات مارا به اشتراک گذاشته و مارا با اشتراک گذاری حمایت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *