توییتر

توییتر | مقاله ای در مورد توییتر | دیجی تو لایف

توییتر

پیدایش توییتر:

توییتر  یکی از شبکه های اجتماعی است که در سال ۲۰۰۶ به دست جک دورسی راه اندازی شد و در آن امکان به اشتراک گذاری متن، تصویر و ویدیو وجود دارد.
کلمات و متونی که فرستاده می شوند حداکثر ۱۴۰ حرف می تواند باشد. این شبکه اجتماعی بسیار موفق بوده است و در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰۰ میلیون کابر داشته است که بسیار قابل توجه است.
ساختمان اصلی آن در سانفرانسیسکو آمریکا می باشد. دفاتر دیگری در شهرهای مثل نیویورک نیز دارد. در سال ۲۰۰۸ فقط ۸ کارمند داشت ولی امروزه ۴۰۰ کارمند دارد.
توییتر (Twitter) در لغت به معنای جیک جیک کردن است.

امکانات :

حتما همه شما با هشتگ کار کرده اید، اولین بار مفهوم هشتگ در توییتر مطرح شد و بعدا در شبکه های اجتماعی دیگر نفوذ پیدا کرد.
هشتگ ابزاری برای دسته بندی محتوا است که به کاربران اجازه می دهد مطالب مرتبط را به راحتی پیدا کنند این ابزار چنان تاثیر مفیدی داشت که شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام، فیسبوک و گوگل پلاس نیز این ابزار را به سیستم خود اضافه کرده اند.
یکی از مهم ترین تغییرات ایجاد دکمه like بود که محبوبیت زیادی را در پی داشت و کابران تعامل بهتری با توییتر برقرار کردند.

پراکندگی :

در حال حاضر به ۱۴ زبان از جمله هلندی، پرتغالی ،برزیل، پارسی، ایتالیایی، اسپانیایی، ترکی، انگلیسی، آلمانی، روسی، فرانسوی، چینی، هندی، ژاپنی و کره‌ای وجود دارد که به تازگی زبان پارسی هم به آن اضافه شده است.
بیشترین بازدیدکنندگان توییر به ترتیب از کشورهای آمریکا، ژاپن، هند، بریتانیا، بزیل، آلمان، مکزیک، اسپانی، روسیه و فرانسه می باشدو در ایران بیشترین کاربر را در استان های فارس، آذربایجان شرقی و تهران داریم.

منابع مالی :

سرمایه‌ اولیه برای راه‌اندازی اولیه براساس منابع غیررسمی رقمی بین ۱ تا ۵ میلیون دلار بوده است. پس از راه اندازی ، شماری از سازمان‌ها و نهادهای مالی، صنعتی و فناوری، رقمی در حدود ۵۷ میلیون دلار در توییتر سرمایه‌گذاری کردند. یونیون اسکوئر ونچرز (UnionSquare Ventures)، اسپارک کپیتال (spark capital)، اینسایت ونچر پارتنرز (Insight Venture Partners) از جمله سرمایه‌گذاران در این شبکه اجتماعی هستند.

 

حتما بخوانید
یوتیوب چیست و چه کاربردی دارد؟

توییت کردن به چه معنی است؟

توییتر ار می توان مجموعه ای از توییت ها دانست. به عبارتی هر آنچه که در توییتر به اشتراگ گذاشته و در آن به نوعی وضعیت خود را در آن اعلام نمایید توییت گفته می شود. توییت ها باید حداکثر ۱۴۰ حرف باشد، در واقع توییت باید مختصر و مفید باشد. بیشتر سیاست مدارن در توییتر عضو می باشند از جمله سیایت مداران کشور خودمان مثل آقای ظریف وزیر امور خارجه.
با ثبت نام در توییتر می توانید دوستان ، آشنایان، افراد معروف و سلبریتی ها را را فالو کنید مانند کاری که در فیسبوک یا اینستاگرام انجام می دهید.

سیاست و جاسوسی:

در وضعیت های نابه سامانی چون انقلاب مصر، شلوغی های سال ۱۳۸۸ در ایران و همچنین در جنبش وال استریت آمریکا نقش به سزایی را ایفا کرده است و پلی برای ارتباط بین مخالفان بوده است.
توییتر اطلاعات شخصی کاربران را تا ۱۸ ماه نگه داری می کند که این خود میتوانند باعث جاسوسی شود. روسای این شرکت جاسوسی از میلیون ها کابر توییتر را تایید کرده اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *