تلگرام

تلگرام | مقاله ای در مورد تلگرام | دیجی تو لایف

تلگرام

پیدایش تلگرام

تلگرام یک نرم افزار پیام رسان متن باز است. کاربران تلگرام می توانند پیام های متنی، صوتی، ویدیویی، اسناد(هر نوع سندی با هر پسوندی) و تصویری را از طریق تلگرام انتشار دهند. پیام های ارسالی از طریق تلگرام حداکثر می توانند ۱٫۵ گیگابایت باشند.

این پیام رسان بر روی سیستم های اندروید، آی اواس، ویندوز فون قابل نصب می باشد، همچنین دارای نسخه ویژه دسکتاپ( در واقع همان ویندوز مایکروسافت) می باشد.

تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی درآلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. پیام رسان توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس، پاول دورف، اداره می‌شود. این پیام رسان نسخهٔ کامپیوتر خود را نیز ارائه کرده که این امر سهولت دسترسی برنامه‌نویسان برای کدنویسی ربات‌ها را افزایش داده‌است.

 

تلگرام در ایران:

در ایران شاید به جرات بتوان گفت که محبوب ترین شبکه اجتماعی تلگرام می باشد به طوری نیمی از ایرانیان در تلگرام عضو هستند که عدد بسیار قابل توجهی می باشد. حضور گسترده در این شبکه اجتماعی باعث شده کانال ها و ربات های بسیاری ایجاد شود.
در زمینه بازاریابی آنلاین بسیار موثر بوده است و هر فردی به راحتی به تبلیغات محصول و کالای خود می پردازد.

فیلترینگ تماس صوتی:

در ایران این شبکه اجتماعی فیلتر نشده است ولی امکان تماس صوتی آن فیلتر شده است به دلایل امنیتی و جاسوسی. به هیچ وجه قابلیت هک شدن ندارد در نتیجه نمی توان به مکالمات صوتی آن گوش داد و دولتمردان ترجیج دادند که این امکان را فیلتر کنند تا شاهد عملیات های تروریستی و امنیتی نباشیم.
پاول دورف موسس تلگرامـ در پاسخ به کاربرانی که علت انسداد تماس صوتی در ایران را از وی جویا شده بودند نوشت: برای اینکه ارائه دهندگان خدمات اینترنت در ایران دوباره آن را فیلتر کردند.
علت محدود ساز یهزینه پایین تماس صوتی تلگرام بود که از طریق همراه اول آن را مسدود کرد. ایرانسل نیز گفته است هیچ نقشی در مسدود کردن تماس صوتی نداشته است.
قضاوت نهایی با شما مردم عزیز است.
بیش از ۸۰ درصد کاربران تلگرام در دنیا ایرانیان هستند.

امکانات :

از جمله امکانات آن می توان گروه، کانال و ربات را نام برد.

  1. گروه:

    یکی از مهم ترین امکانات این پیام رسان است که هر فردی می تواند با داشتن لینک گروه در آن عضو شود. تبادل اطلاعات در گروه بر خلاف کانال دو طرفه است یعنی هم می توان پیام گذاشت هم پیام ها را خواند.

  2. کانال:

    کانال یک راه ارتباطی یک طرفه است که فقط مدیر گروه می تواند پیام بگذارد و معمولا توسط شرکت ها و افرادی که نیاز به معرفی محصول خود دارند ازآن استفاده می کنند.

  3. ربات:

    ربات برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام می باشد. استفاده از ربات ها روز به روز بیشتر بیشتر می شود. ربات ها با استفاده از API تلگرام ساخته می شوند. ارتباط با ربات ها دو طرفه است ولی تا هنگامی که کاربر پیامی را برای ربات نفرستد پیامی را دریافت نمی کند. ربات ها هرگز آفلاین نیستند و حالت آنلاین هم برای آن ها نمایش نمی یابد و همواره عبارت bot برای آن ها نوشته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *