آیا شبکه های اجتماعی در سئو تاثیر گذارند

تاثیرات شبکه های اجتماعی در سئو | دیجی تو لایف

تاثیرات شبکه های اجتماعی در سئو

اولین چیزی که بعد از طراحی سایت برای صاحب سایت مهم می باشد بحث مربوط به سئو سایت است. اگر سایتی سئو مناسبی نداشته باشد قطعا وفق نخواهد بود زیرا در گوگل دیده نخواهد شد. همانطور که می دانید اکثرا رجوع به سایت ها بالا خصوصا در ایران از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می شود در نتیجه دیده شدن در گوگل امری ضروری برای هر سایت و کارفرمایی می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده ، لینک هایی که در شبکه های اجتماعی پراکنده می شوند ، می توانند تا حدود زیادی در وضعیت سئو وب سایت شما موثر واقع گردند. در مقابل هم چنین آزمایشاتی انجام شد که نشان می دهد که ایجاد شبکه های اجتماعی بر سایت هیچ تاثیری ندارد. در ادامه اطلاعاتی در مورد تاثیرات شبکه های اجتماعی در سئو کسب کنید

مت کاتس در پاسخ به سوالی که می پرسد : ” آیا سیگنال های شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توئیتر، در رنکینگ نتایج جستجو تاثیر دارند ؟ ” پاسخ می دهد:” در حقیقت فیس بوک و توئیتر ، در حال حاضر مانند هر سایت دیگری توسط گوگل بررسی می شوند. در حال حاضر ما از سیگنال های شبکه های اجتماعی ( مثل تعداد لایک و … ) برای رتبه بندی استفاده نمی کنیم. “

گوگل و سئو:

گوگل تاثیرگذارترین سایت جستجو در ایران می باشد پس باید بیشتر به این غول مجازی توجه کنیم. شرکت گوگل بیان کرده است که شبکه های اجتماعی را مانند تمامی سایت ها بررسی می کند و هیچ گاه گوگل این جمله را بیان نکرده است که شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و توئیتر در سئو بی تاثیرند.
گوگل در سال ۲۰۱۶ تغییرات بسیاری زیادی را در خود به وجود آورد که به نظر می رسد سیگنال هایی که از طرف شبکه های اجتماعی به وجود می آیند به شدت در نتایج گوگل تاثیر گذارند.در نتیجه سئو کاران هیچ وقت نباید از تاثیر شبکه های اجتماعی در رتبه خود غافل شوند.

 

حتما بخوانید
اینستاگرام(اینستا)

اثبات تاثیرات شبکه های اجتماعی در سئو:

در سال ۲۰۱۴ یک اینفوگرافیک منتشر شد که با دلایل و مدارک زیادی ثابت کرد که شبکه های اجتماعی تاثیر به سزایی در سئو دارند و این اینفوگرافیک باعث شد که صاحبان سایت این کار را جدی بگیرند و به تبلیغ خود در شبکه های اجتماعی پرداختند.

مثلا صفحه فیس بوک دیجی کالا ، به تعداد بیش از ۶۰ هزار لایک دارد ، اما این نکته را باید یاد آور شد که نمی توانیم نتیجه بگیریم که موفقیت دیجی کالا قطعا به این دلیل بوده است . شاید کلا دیجی کالا اگر صفحه فیس بوک هم نداشت ، وضعیتش در موتور جستجوی گوگل حتی بهتر هم بود.
امروزه اکثرا سایت های مهم دنیا فالوئر و لایک بالایی در شبکه های اجتماعی مختلف دارند ولی تنها دلیل موفقیت این سایت ها فقط همین یک مورد نیست و قطعا دلایل زیادی و بی شماری دارد.

کلام آخر:

بایستی بگویم با توجه به رایگان بودن این شبکه ها و تاثیر مثبت در سئو بهتر است که در تمامی شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، لینکدین، تلگرام، اینستاگرام و … صفحه مخصوص به خود را داشته باشید و به پیشرفت سایت خود کمک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *