چه شبکه های اجتماعی برای سئو سایت مناسب هستند؟

شبکه های اجتماعی مناسب برای سئو سایت | مقاله ای در مورد شبکه های اجتماعی مناسب برای سئو سایت | دیجی تو لایف

شبکه های اجتماعی مناسب برای سئو سایت

درباره  تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو صحبت کرده ایم و به این نتیجه رسیدیم که این نوع شبکه ها در سئو تاثر به سزایی دارند ولی از میان این تعداد بسیار زیاد شبکه هایی که در حال حاضر وجود داردبهتر است از کدام یک استفاده کنیم تا رتبه بهتری در الکسا و به خصوص گوگل به دست آوریم در ادامه شبکه های اجتماعی مناسب برای سئو سایت را به شما عزیزان معرفی می کنیم

طبق رتبه بندی های اعلام شده در آگوست ۲۰۱۶ قوی ترین شبکه های اجتماعی از لحاظ سئو به شرح زیر است:

۱- فیس بوک

۲- یوتیوب

۳- توییتر

۴- لینکدین

۵- پینترست 

۶- گوگل پلاس

۷- تامبلر

۸- اینستاگرام

این ۸ شبکه اجتماعی مخاطبان و کاربران بیشتری را دارد و استفاده از این شبکه ها قطعا در سئو سایت موثرتر واقع خواهد شد. در ادامه به بررسی این شبکه ها خواهیم پرداخت.

۱- فیس بوک

فیس بوک در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر دارد. این شبکه اجتماعی در بسیاری از نقاط جهان متداول بوده و با توجه به این موضوع ، دارای پیج رنک بسیار بالایی است . در همه جای دنیا ، ساخت پیج فیس بوک در چک لیست انجام خدمات سئو برای یک سایت می آید و می توانم آن را جز لیست مهم ترین شبکه های اجتماعی مناسب برای سئو سایت نام برد. بسیاری فیس بوک را یک منبع عالی برای لینک بیلدینگ می دانند. اما به نظر ما ، فیس بوک نه تنها بی تاثیر نیست . بلکه فیس بوک می تواند یک سیگنال فوق العاده قوی نیز در سئو سایت باشد ، چرا که تجربه نشان داده است که بزرگ ترین شرکت ها و وب سایت ها ، همه دارای شبکه های اجتماعی مختلف هستند و در آن ها فعالیت دارند.

 

۲- یوتیوب

یوتیوب بعد از فیس بوک از شبکه های اجتماعی مناسب برای سئو سایت است . یوتیوب یک سرویس اشتراک گذاری ویدیو است که به گوگل تعلق دارد، برای همین ، یوتیوب دوست گوگل محسوب شده و فعالیت در آن برای سئو فوق العاده است. سایت ها و شرکت های معتبر در سراسر دنیا ، ویدیو های خود را در یوتیوب آپلود کرده و آن را در سایت جایگذاری می کننددر ایران به دلایل فیلترینگ نمی توان از ویدیوهایی که در یوتیوب گذاشته می شود در سایت استفاده کرد در نتیجه از جایگزین وطنی یوتیوب یعنی آپارات استفاده می کنیم.

 

۳- توئیتر

اختلاف بین فیس بوک و یوتیوب با توییتر بسیار زیاد است. با توجه به آمار ، فیس بوک و یوتیوب ، بیش از یک میلیارد کاربر دارند ، در حالی که تعداد کاربران توئیتر ، حدود ۳۰۰ میلیون است. یعنی تفاوت خیلی زیاد است ولی در عین حال موثر و کارا می باشد چون اخیرا استفاده از توییتر در حال گسترش است.به علاوه چون کلا در توئیتر تعداد خاصی می توان کاراکتر نوشت ، کار شما برای استفاده از توئیتر بسیار راحت خواهد بود 

۴- لینکدین

لینکدین به دلیل اینکه در ایران فیلتر نمی باشد در نتیجه گزینه مناسبی برای شما می باشد. لینکدین بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر دارد پس آن را جدی بگیرید.

۵-پینترست

پینترست ، سرویسی برای به اشتراک گذاشتن عکس و ویدیو است که به آن صورت کاربرد زیادی در ایران ندارد. با این حال اگر علاقه دارید ، می توانید از آن استفاده نمایید. اما یادتان نرود که استفاده از آن اجباری نیست.

۶- گوگل پلاس

استفاده از گوگل پلاس بسیار مهم است زیرا زیرمجموعه خد کوکل است مانند یوتیوب و کارایی بالایی دارد. حتما و حتما برای وب سایت خود ، گوگل پلاس ایجاد نمایید. شما می توانید در گوگل پلاس آدرس های خود را کپی کرده و به سادگی لینک بیلدینگ را انجام دهید.

۷- تامبلر

تامبر شبکه ای اجتماعی متغلق به یاهو می باشد و یکی از بزرگترین شبکه ها در نوع خود است.

در تامبلر شما می توانید مانند هر شبکه اجتماعی دیگر عکس ها و ویدیو های خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. با این حال این شبکه نیز در ایران زیاد متداول نبوده و مانند پینترست ، اگر علاقه دارید می توانید آن را برای سایت خود ایجاد نمایید.

۸- اینستاگرام

اینستاگرام شبکه ای است که جوانان به شدت به آن علاقه مندن و زمان زیادی را در آن سپری می کنند.

اینستاگرام حدود ۱۰۰ میلیون کاربر دارد که آن قدرها هم زیاد نیست. مزیت این شبکه این است که کاربران ایرانی از آن بسیار استقبال کرده اند و این شبکه در ایران ، بسیار متداول است. برای همین این شبکه برای بازاریابی بسیار مناسب است. اما در مورد سئو و بهینه سازی می توانیم بگوییم که تاثیر آن تقریبا صفر است !

چرا که در این شبکه ، تنها برای هر یک اکانت ، یک و فقط یک لینک می توانید قرار دهید و آن هم به صورت نوفالو است. در کامنت ها قابلیت لینک گذاری وجود ندارد و در صورتی که لینک بگذارید ، کامنت ها طوری طراحی شده اند که قابل کپی کردن نیست و باید توسط کاربران لینک دوباره تایپ شود که بسیار بعید به نظر می رسد. در کل ، این شبکه برای سئو اصلا مناسب نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *