پینترست

پینترست | مقاله ای در مورد پینترست | دیجی تو لایف

پینترست

پینترست یک نرم افزار تحت وب است که نسخه ی موبایلی آن نیز وجود دارد.تاسیس کنندگان این شبکه اجتماعی افرادی به نام های بن سیلبرمن،پل سیسارا،ایوان شارپ می باشند. به گفته ی مدیر عامل این شرکت (بن سیلبرمن) این نرم افزار به عنوان کاتالوگ ایده ها می باشد، که اکثر مردم این نرم افزار را به عنوان شبکه ی اجتماعی می دانند.

تاسیس پینترست

توسعه پینترست در دسامبر سال ۲۰۰۹ آغاز شد. این نرم افزار در ماه مارس ۲۰۱۰ به عنوان یک نسخه ی بتا راه اندازی شد. پیـنترست به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر را ذخیره کرده و آنها را بر روی بردهای مختلف طبقه بندی کنند.

اهداف تاسیس پینترست

می توان از اهداف این شرکت به صفحات کسب و کار، جمع آوری اطلاعات کاربران و نیز جمعیت شناسی اشاره کرد.

محبوب ترین دسته ها

محبوب ترین دسته هایی که کاربران از مارس ۲۰۱۲ دنبال کرده اند عبارتنداز: خانه، هنر و صنایع دستی، سبک/مد وغذا

رشد اولیه

پینترست چهار ماه پس از راه اندازی تنها چند هزار کاربر داشت، که در مقایسه با اینستاگرام در این مدت مقدار ناچیزی بوده است زیرا اینستاگرام در مدت چهار ماه کاربران آن به بیش از یک میلیون می رسد.

رشد پینترست

این وب سایت پس از گذشت نه ماه تعداد کاربران آن به ده هزار کاربر رسید که با راه اندازی برنامه ios آن (آیفون) تعداد کاربران بیشتری به ارمغان آمد. این برنامه در آگوست ۲۰۱۱ راه اندازی شد و پس از گذشت دو سال در مارس ۲۰۱۳ این برنامه بروزرسانی شد. پینترست موبایل ماه پس از راه اندازی یک نسخه از وب سایت برای کاربران غیر آیفون است.
در اوت ۲۰۱۱ مجله time پینترست را در مقاله ی ۵۰ وب سایت برتر سال ۲۰۱۱ ذکر کرده است.
در دسامبر ۲۰۱۱ طبق آمار Hitwise، این سایت با ۱۱ میلیون کاربر در هر هفته یکی از ده سرویس بزرگ اجتماعی بوده است.
در ماه بعد ترافیک ارجاعی بیشتر به لینکدین، یوتیوب و گوگل + هدایت شد. همان ماه این شرکت به عنوان بهترین راه اندازی جدید سال ۲۰۱۱ توسط TechCrunch نامگذاری شد.

راه های ثبت نام در پینترست

در ابتدا چندین راه برای ثبت یک حساب پینترست وجود داشته است که یکی از این راه ها دعوت نامه از یک دوست ثبت شده است یا درخواست مستقیم دعوت نامه از وب سایت پیـنترست که زمان زیادی طول می کشید تا پاسخ این درخواست داده شود. یک حساب کاربری نیز می توان ایجاد کنید و آن را به حساب فیس بوک یا توییتر وصل کنید و نیز می توان از داخل تنظیمات پروفایل کاربری تنظیم کرد که پس از اینکه پستی در پینترست قرار گرفت خودکار آن را به فیس بوک و توییتر ارسال کند.

جمع بندی

پیـنترست یکی از شبکه اجتماعی های پرطرفداری است که کاربران خاصی آن را دنبال می کنند و علاقه مندان بسیاری دارد.
امیدواریم مقاله ی کاملی را در مورد پینترست و تاریخچه ی آن برای شما کاربران آماده کرده باشیم و نیز امیدواریم که از این مقاله لذت کافی برده باشید.
لطفا مقالات مارا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و مارا با اشتراک گذاری مقالات حمایت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *