لینکدین

لینکدین | مقاله ای در مورد لینکدین | دیجی تو لایف

لینکدین

پیدایش لینکدین:

قدیمی ترین شبکه اجتماعی است که در سال ۲۰۰۲ مطرح شد و هدف آن ارتباط بین کسب کارها و افراد مهم است.
مدیرعامل کنونیِ لینکدین داندولف می‌باشد که در گذشته مدیر اجرایی یاهو بوده‌است. لینکدین توسط رید هافمن، که از اعضای سابق پی پال و وب‌گاه سوشیال دات نت بوده، بنیان‌گذاری شد. رید هافمن، پیشتر مدیرعامل لینکدین بوده، ولی هم‌اکنون عضو هیئت مدیرهٔ لینکدین است. لینکدین در سرتاسر دنیا بیش از ۲۰ دفتر فعال دارد و دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا است.

لینکدین یک فضای حرفه ای دارد و بیشتر متخصصان و محققان و افراد حرفه ای در آن عضو هستند. در این شبکه اجتماعی افراد به دنبال کسب اطلاعات جدید در زمینه کسب و کار خود هستند و برقرای ارتباط با افراد متخصص در حرفه خود و همچنین پیدا کردن شغل در زمینه های مختلف.
شبکه های اجتماعی مجازی راهی بسیار مناسب برای رسیدن به اهداف حرفه ای است. امروزه بسیاری از کارفرمایان برای استخدام نیروی کار خود از طریق شبکه های اجتماعی اقدام می کنند، پس دانستن نحوه استفاده از این شبکه ها برای هر کس امری ضروری است.
هر فرد باید به نحوی پروفایل اکانت خود را ویرایش کند تا بتواند کارفرمایان و افراد حرفه ای را به سمت شما جذب شود.
در شبکه هایی مثل فیسبوک افراد بیشتر به دنبال دوست یابی هستند ولی در لینکدین برای کسب و کار حرفه ای می باشد و معرفی افراد به کارفرمایان.

نکات استفاده :

  • اولین نکته در استفاده از لیـنکدین داشتن یک پروفایل حرفه ای می باشد. اکر شما در لینکدین عضو هستید ولی مشخصات خود را به درستی وارد نکرده اید همین حالا اقدام کنید و پروفایل خود را ویرایش کرده و اطلاعات دقیق و مناسبی را وارد نمایید. رزومه و سابقه کاری خود را وارد نمایید.
  • عکس مناسبی برای خود انتخاب کنید نه یک آواتار.
  • در بخش تجربیات مهارت هایی که در حال حاضر دارید را وارد نمایید تا کارفرمایانی که به تخصص شما نیاز دارن به سمت شما بیایند.
  • میزان تحصیلات و محل تحصیلات خود را نیز وارد نمایید.
  • پروفایلتان را در حالت public قرار دهید تا همه بتوانند شما را ببینند زیرا اگر در حالت private باشد فقط دوستانتان پروفایل شما را می بینند.

همانند تلگرام دارای گروه می باشد. گروه های لینکدین تخصصی و حرفه ای هستند. اگر عضو لینکدین هستید پیشنهاد می کنم حتما در گروه های آن که مرتبط با تخصص شماست عضو شوید. با فعالیت در این گروه ها می توانید موقعیت شغلی بهتری بدست آورید و خود را بهتر و بیشتر معرفی کنید، با این کار افراد بیشتری را جذب می نمایید و آینده شغلی بهتری را برای خود رقم می زنید.

به صورت خلاصه بهترین مزیت های این شبکه های اجتماعی به شرح زیر است:

  • ساخت یک رزومه آنلاین
  • برقراری ارتباط با افراد متخصص در زمینه کاری خودتان
  • شرکت در گروه‌های اشتراک‌گذاری اطلاعات تخصصی
  • اطلاع از آخرین اخبار در زمینه تخصصی خودتان

زبان‌های انتشار :

در حال حاضر به ۲۰ زبان زنده دنیا وجود دارد از جمله : انگلیسی، فرانسوی، کره‌ای، ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، هلندی،سوئدی، دانمارکی، رومانیایی، ترکی استانبولی، ژاپنی، چک، لهستانی، آلمانی، اندونزیایی، مالایی و تاگالوگ.
بازدید ماهانه از لینکدین در سرتاسر دنیا به ۱۷۸٫۴ میلیون نفر می رسد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *