اینستاگرام(اینستا)

اینستاگرام | مقاله ای در مورد اینستاگرام| دیجی تو لایف

پیدایش اینستاگرام:

واژه اینستاگرام ترکیبی از دو واژه Instant Camera و Telegram به معنی پیام رسانی فوری از طریق عکس و دوربین است. در سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد و خیلی سریع به محبوبیت رسید و به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید.

نسخه اولیه اینستاگرام برای سیستم عامل آی او اس طراحی شده بود و فقط کابران اپل می توانستند از آن استفاده کنند ولی به مرور زمان برای سیستم عامل اندروید هم نوشته شد و در حال حاظر اینستاگرام بر روی گوشی های اندورید و آی او اس قابل نصب و استفاده است.
بعد از مدت کوتاهی اینستاگرام درآمد بسیار زیادی را توانستند بدست بیاورد و شرکت فیسبوک در سال ۲۰۱۲ برنامه اینستاگرام را به ارزش یک میلیارد دلار آمریکا خریداری کرد.اینستاگرام به ۳ زبان زنده دنیا از جمله انگلیسی، چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی، اسپانیایی و غیره وجود دارد.

تغییرات :

  • اینستاگرام تغییرات زیادی را در طی این سال ها داشته است اولین تغییر در سال ۲۰۱۴ بود که حجم نسخه اندروید را به نصف کاهش دادند و رابط کاربری را تقویت کرده و بهبود بخشیدند.
  • روزرسانی دوم در ماه آوریل سال ۲۰۱۷ انجام شد. این تغییر شامل افزودن حالت آفلاین و اعمال تغییرات در این حالت بود. بدین معنی که به محض آنلاین شدن کاربر، تمامی تغییرات و پردازش‌های انجام شده در حالت آفلاین به صورت عمومی ثبت می‌شوند. برنامه اینستاگرام از آغاز تا کنون تغییرات فراوانی داشته است و به صورت پیوسته بروزرسانی می‌شود.

اینستا در ایران:

در ایران یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی اینستاگرامـ است. این شبکه اجتماعی امکان به اشتراگ گذاری عکس، متن و ویدیو را دارد هر چند که در ابتدا فقط برای اشتراگ گذاری عکس مورد استفاده قرار می گرفت. در ایران اینستا به طور کامل فیلتر نیست ولی فیلترینگ هوشمند روی آن اجرا می شود.

 

حتما بخوانید
یوتیوب چیست و چه کاربردی دارد؟

اشتراک تصویر و ویدیو:

با استفاده از اینستاگرام به سرعت می توانید از اتفاقات روزمره خود عکس بگیرید به راحتی آن را ادیت کرده و افکت روی عکس خود بگذارید و آن را انتشار دهید.(البته سعی کنید در این زمینه زیادی روی نکنید)
ویدیوهایی که در اینستاگرام قرار می گیرند محدودیت حجم دارند و باید حداکثر ۶۰ ثانیه باشند.

تاثیرات منفی:

  • تاثیرات منفی بر روی سلامت روان دارد.
  • بسیاری از افراد استفاده کننده به آن معتاد هستندو نمی توانند آن را ترک کنند. از سوی دیگر باعث کاهش تمرکز و تضعیف حافظه می شود.
  • استفاده مداوم از این شبکه اجتماعی باعث تخریب اعتماد به نفس افراد می شود البته اگر به صورت مداوم استفاده شود.

این شبکه اجتماعی در زمینه بازاریابی هم بسیار موفق بوده است و شرکت های زیادی برای معرفی محصولات خود از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند.
این غول بزرگ دنیای مجازی از سال ۲۰۱۰ تا کنون بسیار موفق عمل کرده است و بسیاری از رقیبا خود از جمله فیس بوک را کنار زده است باید ببینیم در آینده چه برنامه ای برای تغییرات در خود دارد و آیا در آینده نیز همینقدر موفق خواهد بود یا شبکه اجتماعی دیگر جایگزین آن خواهد شد.

لطفا نظرات خود را برای ما بیان نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *