هم میهن (شبکه اجتماعی ایرانی)

هم میهن | مقاله ای در مورد هم میهن | دیجی تو لایف

شبکه اجتماعی هم میهن

هم میهن اولین شبکه اجتماعی وطنی بود که توسط امیر قاسمی در سال ۱۳۸۴ شروع به کار کرد و محیطی امن برای کاربران به وجود آورد. از جمله مزیت های این شبکه اجتماعی می توان به الگوی ایرانی اسلامی هم میهن اشاره کرد . در حال حاضر هم میهن ۶ میلیون کاربر دارد.

امکانات :

  • تالار گفتگو
  • بازی آنلاین
  • سیستم پرسش
  • آلبوم تصاویر

شبکه اجتماعی هم میهن ماهانه یازدیدی بیش از سه میلیون نفر دارد و فضای مناسبی برای تبادل افکار و اطلاعات با توجه به عرف جامعه ایران می باشد. هم میهن از یک تیم ۶۰ نفره تشکیل شده است که شبانه روز در حال فعالیت می باشند و به طور مداوم در حال توسعه، تغییرات، بهبود و کابرپسند تر شدن این شبکه اجتماعی می باشند.
تعداد بازدید ماهانه این سایت به ۳ میلیون می رسد و هزاران کاربر در هر ساعت به این سایت مراجعه می کنند.

 

در شروع کار این شبکه اجتماعی موسس این شبکه یعنی امیر قاسمی این سایت را اینگونه توصیف کرد: هم میهن با دارا بودن قابلیت ها و کارائی موثر، نیاز کاربران ایرانی نسبت به شبکه های اجتماعی را پوشش داده و بطور مداوم در حال توسعه و گسترش است.اینکه افراد بدون حضور فیزیکی و محدودیت های آن بتوانند حضور خود را در جامعه ای دیگر ادامه بدهند، پدیده ای لذت بخش بود که باعث شده تا اقشار مختلف جامعه از ورزشکاران و هنرمندان گرفته تا سیاستمداران و شرکتها و مؤسسات در جهان مجازی فعالیت داشته باشند.

رابط کاربری:

هم میهن از لحاظ رابط کابری بسیار قوی است و محیطی شبیه به محیط فیس بوک را ایجاد کرده است و از رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی سایت خود استفاده کرده است. این سایت بعد از کلوب و فیس نما سومین شبکه اجتماعی محبوب و پربازدید در کشور می باشد و هم پای این دو سایت به جلو میرود. یکی از مزایای هم میهن این است که می توان تصاویر را مستقیما از هارد رایانه به صفحه شخصی خود ارسال کرد این در صورتی است که کلوب این مزیت و امکان را ندارد.
مانند فیس بوک افرادی را که ممکن است شما بشناسید را برایتان نمایش می دهد. هم میهن بر مبنای تالار گفتگو طراحی شده است در نتیجه امکاناتی مانند کابران آنلاین، کاربران محبوب، پسران و دختران را دارا می باشد در نتیجه می توان به هم میهن یک تالار گفتگوی پیشرفته گفت.
هم میهن قسمتی به نام پخش زنده دارد که می توان در آن قسمت آخرین ارسال های کاربران این شبکه را مشاهده کرد.

 اطلاعاتی در مورد کلوب به دست آورید

گروه ها:

یکی از نقاط قوت شبکه های اجتماعی ایرانی می توان به گروه ها اشاره کرد که این امکان در هم میهن نیز وجود دراد.
در این شبکه اجتماعی تعداد گروه ها نسبت به فیس نما کمتر است ولی مدیریت بهتری دارد. به طور کلی پاتوق ها در این شبکه به دو دسته گروه ها و بخش سوال و جواب تقسیم می شود. در بخش سوال و جواب کلوب و فیس نما برتری بیشتری نسبت به این شبکه اجتماعی دارند در نتیجه مدیریت محتوای آن آسان تر است نیسبت به دو رقیب جدی اش یعنی کلوب و فیس نما.

 

حتما بخوانید  چه شبکه های اجتماعی برای سئو سایت مناسب هستند؟

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *