گوگل پلاس

گوگل پلاس| مقاله ای در مورد گوگل پلاس | دیجی تو لایف

گوگل پلاس

گوگل پلاس یکی دیگر از سرویس های شرکت گوگل است و به عنوان یک شبکه اجتماعی در حال حاضر مشغول به کار است. گوگل برای رقابت با فیسبوک این شبکه اجتماعی را راه اندازی نمود. در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۱ گوگل پلاس شروع به کار کرد. در ابتدا برای عضویت در این سایت بایستی حتما یک دعوت نامه از جانب دیگر اعضا برای شما فرستاده می شد تا بتوانید عضو شوید. ویک گاندورتا (Vic Gundotra)، یکی از میدیران ارشد گوگل بیان کرده است که برای ساخت گوگل پلاس یک سال ونیم وقت گذاشته ایم و برای اشتراگذاری آنلاین نیاز شدیدی به خلق شیوه های تازه نیازمندیم.

 

امکانات:

این شبکه دارای امکانات مختلف است:

  • جرقه‌ها (Sparks): برای جستجوی تخصصی
  • پاتوق‌ها (Hangouts): برای چت تصویری و تماشای ویدیویی
  • اجتماع (Huddle): که در واقع امکان تله‌کنفرانس است
  • دایره‌ها (Circles): برای گروه‌های مختلف دوستان
  • موبایل (Mobile): برای استفاده از قابلیت‌های موبایل‌ها نظیر مسیج، دوربین و جی پی پی است.

 

 اطلاعات خود درمورد شبکه های اجتماعی افزایش دهید

به گفته مدیران ارشد پروژه گوگل+ این شبکه اجتماعی  مانند دیگر شکه های اجتماعی تنها جایی برای به اشتراک گذاشتن عکس و مطلب نیست و قصد دارد با توجه به عادات وب‌گردی هر کاربر و جستجوهای او در موتور جستجوگر گوگل، لینک‌ها و صفحه‌هایی را که برای کاربر جذاب است به او معرفی و پیشنهاد کند و در واقع با هوشمندی کار می کند.

 

تعداد کاربران:

در عرض ۴ ماه از به وجود آمدن گوگل پلاس به سرعت ۴۰ میلیون نفر عضو آن شدند که آماری خیره کننده بود. در عین حال فیسبوک بزرگترین رقیب گوگل پلاس نیز از دست کار نمی کشید و هر لحظه به کاربران آن اضافه می شد.

طبق آمارها همچنان فیسبوک از گوگل پلاس جلوتر است.

در آینده گوگل چگونه می‌تواند به سمتی حرکت کند که مخاطبان بیشتری داشته باشد و سرویس‌هایی مانند یوتیوب و جی میل را درگوگل پلاس وارد کند تعیین کننده میزان موفقیت آن در جذب کاربر بیشتر و در نتیجه رقابت نزدیک تر با فیس بوک خواهد بود. استفاده از سرویس‌های دیگر گوگل، گوگل پلاس را از نظر امکانات و قابلیت‌ها بالاتر از فیس بوک قرار خواهد داد. البته این در صورتی است که کاربران گوگل پلاس تلاش کنند .

تعداد کاربران:

لری پیج مدیر عامل و یکی از بنیان گذاران گوگل اعلام کرد تعداد کاربران گوگل پلاس در پایان سال میلادی ۲۰۱۱ به ۹۰ میلیون نفر رسیده‌است.

فیلترینگ در ایران:

این شبکه اجتماعی مانند اکثر شبکه های اجتماعی در ایران فیلتر شده است و از دسترس خارج می باشد. براس استفاده از این شبکه اجتماعی باید ابزار عبور از فیلترینگ را داشته باشد.

آینده گوگل پلاس:

به نظر می رسد با تغییراتی که گوگل مدام در این شبکه به وجود می آورد قصد تعطیلی این شبکه اجتماعی را دارد. جدیدترین تغییر گوگل پلاس، جدایی سرویس یوتیوب و گوگل پلاس از هم دیگر می باشد به طوری که دیگر هیچ وابستگی به هم ندارند. 

باید منتظر باشیم و ببینیم که این شبکه اجتماعی در آینده در این دنیای مجازی آیا جایگاهی خواهد داشت یا کم کم از این دنیا حذف خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *