فیس نما (شبکه اجتماعی ایرانی)

فیس نما | مقاله کامل در مورد فیس نما | دیجی تو لایف

شبکه اجتماعی فیس نما

فیس نما توسط علیرضا قاسم پور در سال ۱۳۹۱ به وجود آمده است. از امکانات مهم این شبکه اجتماعی نسبت به دیگر شبکه ها می توان به امکانات زیاد این شبکه اجتماعی برای رسیدگی به مشکلات کاربران نام برد، به همین دلیل به سرعت توانسته است در میان شبکه های اجتماعی ایرانی سریعا رشد کند و به بازدید بالا برسد در حال حاضر تعداد کاربران فیس نما یک میلیون نفر است. فیس نما برای اینکه به بازدید بالا برسد در سایت های پربازدید از تبلیغات بازشونده استفاده کرد و به سرعت در سایت الکسا به رتبه ۱۰ رسید.

 

سایت های پربازدید در ایران:

در ایران پربازدیترین سایت ها شبکه های اجتماعی و سایت های خبری هستند. در ایران به دلایل سیاسی و … بسیاری از سایت ها فیلتر می شوند از جمله سایت های شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک در نتیجه اگر در این زمینه سایت مناسب داخلی وجود داشته باشد قطعا بازدید بالا و کاربران زیادی خواهد داشت. فیس نما توانسته است تا حدودی به این تجربه موفق در ایران دست پیدا کند البته سایت های دیگری چون کلوب نیز در این زمینه بسیار موفق بوده اند. امید واریم که در سال های آتی این روند بهبود هم چنان برای سایت های وطنی ادامه داشته باشد.

 

دیزاین سایت:

این سایت دیزاینی ساده و در عین حال زیبایی دارد. برای کد نویسی این سایت از نرم افزار های آماده استفاده شده است. این شبکه اجتماعی با الهام گرفتن از شبکه ها و سایت های محبوب و پربازدید توانسته است رابط کاربری مناسبی طراحی کند و همین راحتی استفاده کاربران باعث افزایش کاربران سایت شده است.

مشکلات فیس نما:

اگر عضو این سایت باشید متوجه خواهید شد که این سایت برخی امکانات نظیرموارد زیر را ندارد:

  •  جستجوی گروهی  را ندارد.
  • گروه های کاربری طبقه بندی شده نیستند در نتیجه کابر دچار مشکل می شود
  • افزودن لینک به صفحه شخصی مشکل است و در اکثر موارد کاربر را پشیمان می کند.
  • سرعت سایت نیز کند می باشد.

 اطلاعاتی در مورد همین میهن به دست آورید

هک شدن سایت:

در سال ۹۳ در حالی که سایت فیس نما در حال انتقال اطلاعات خود از سرور کانادا به سرورهای ایرانی بود هک شد و مدتی قابل دسترسی نبود و هکر ها اطلاعات تمامی کاربران را سرقت کرده  و در دسترس عموم قرار داده و سایت را از دسترس خارج کرده بودند.

و در آخر:

همان طور که میدانید کلوب در چندین سال کار توانست به محبوبیت بالا برسد ولی فیس نما در عرض چند ماه به جایگاه مناسبی رسید و د رحال حاضر بسیار موفق بوده استو سایت کلوب نسبت به فیس نما همچنان پیشتاز است. کلوب در سایت الکسا رتبه ۸ را دارد ولی فیس نما همانطور که گفته شد در سایت الکسا رتبه ۱۰ را دارد. در دنیا سایت فیس نما دارای رتبه ۷۸۱ می باشد که بسیار رتبه خوبی است. بعد از کلوب و فیس نما هم میهن در رتبه سوم شبکه های اجتماعی پر بازدید را دارد.شاید در آینده ای نه چندان دور با تغییراتی که فیس نما در خود ایجاد می کند گوی سبقت را از کلوب و حتی شبکه های اجتماعی خارجی برباید و به رتبه اول الکسا دست پیدا کند.

One thought on “فیس نما (شبکه اجتماعی ایرانی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *