کلوب (شبکه اجتماعی ایرانی)

کلوب | مقاله ای در مورد کلوب | دیجی تو لایف

کلوب

بعد از فراگیر شذن شبکه های اجتماعی خارجی عده ای در ایران به این فکر افتادند که یک شبکه اجتماعی داخلی و با رعایت موازین و عرف جامعه ایران ایجاد کنند که یکی از این شبکه های اجتماعی به وجود آمده کلوب می باشد که هم اکنون کاربران زیادی دارد.
محمد جواد شکوری مقدم موسس کلوب می باشد. در ابتدای کار این شبکه یک تیم ۴ نفره بود و برنامه نویسی و تهیه نسخه اولیه این شبکه اجتماعی یک ماه طول کشیده است.بعد از گسترده شدن و پیدا کردن طرفداران زیاد تیم کلوب بزرگتر شد و در حال حاضر ۹ نفر به صورت تمام وقت و ۳ نفر به صورت پاره وقت در تیم برنامه نویسی و توسعه کلوب مشغول به کار می باشند.
با یک سرور کار خود را شروع کرد بعد از ۷ ماه تعداد سرورها را به ۲ تا افزایش دادند و بعد از چهار ماه این تعداد به ۳ سرور افزایش پیدا کرد. تعداد سرورهای کنونی سایت کلوب ۴ سرور می باشد.
بعد از ایجاد این سایت تا یک سال اول این شبکه اجتماعی محبوب هیچ درآمدی نداشت ولی بعد از سال اول از طریق تبلیغات در سایت کمی کسب درآمد کردند. در حال حاظر روزی ۱۰۰ هزار ورود به کلوب وجود دارد که بسیار مناسب است.

امکاناتی در حال حاضر دارد شامل :

  • آلبوم عکس
  • نظرسنجی
  • ارسال پیامک(sms)
  • بخش کاربران ویژه( بخشی که در قبال ارائه خدمات بیشتر از کاربران وجهی دریافت می شود. امکاناتی که کاربران ویژه دارند عبارت اند از ارسال پیام گروهی، بازدید پنهانی از سایت و … است.)

 اطلاعاتی در مورد فیس نما به دست آورید

کلوب یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی ایرانی است. در سال ۱۳۸۸ کار خود را آغاز کرد و به سرعت توانست کاربران زیادی را جذب نماید. این سایت مناسب برای تمامی فارسی زبانان جهان می باشد و محیطی را برای ارتباط بین دوستان، همکاران، آشنایان و … به وجود آورده است.
کلوب یک شبکه اجتماعی شبیه فیس بوک می باشد. مانند فیس بوک می توانید در آن با دوستان، آشنایان و هم کلاسیاهای خود ارتباط برقرار کرده، در بحث های گروهی شرکت کنید.
از طریق صفحات شخصی می توانید علایق و احساسات خود را بیان کنید و دوستان جدیدی پیدا نمایید. در انجمن ها و گروه های مختلف عضو شوید و تعاملات اینترنتی داشته باشید و تجارب جدیدی را کسب کنید.
عضویت در این شبکه اجتماعی بسیار ساده است و با داشتن یک ایمیل و رفتن به سایت کلوب به راحتی می توانید در عرض کمتر از یک دقیقه در آن عضو شوید.
وب‌گاه آن طبق آخرین آمارهای اعلام شده بیشتر از ۲میلیون و ۶۰۰ هزار کاربر دارد. همچنین در هفته حدود ۱۳۰ هزار ورود مستقل به وب‌گاه و در ماه حدود ۷۰۰ هزار ساعت گردش داخلی در وب‌گاه انجام می‌شود.
در سال ۱۳۹۳ این شبکه اجتماعی یک مسابقه برای طراحی لوگو سایت برگزار نمود و تاکنون این لوگوی طراحی شده لوگوی اصلی سایت کلوب محسوب می شود.
با توجه به اطلاعاتی که از وب‌سایت الکسا Alexa.com بدست آمده، به ترتیب فیس‌نما ، تبیان ، کلوب رتبه اول تا سوم برترین شبکه اجتماعی ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *