مزایا و معایب شبکه های اجتماعی

مزایا و معایب شبکه های اجتماعی | دیجی تو لایف

مزایا و معایب شبکه های اجتماعی

مزایا و معایب شبکه های اجتماعی هر کدام به نوبه خود مهم هستند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.
شبکه های اجتماعی نیز مانند هر آنچه که در دنیا وجود دارد مزایا و معایبی دارد.

مزایای شبکه های اجتماعی:

افزایش سرعت برقراری ارتباط:

با استفاده از شبکه های اجتماعی شما هر لحظه که اراده کنید می توانید با مخاطب خاص خود ارتباط برقرار نمایید و کار خود را به سرعت انجام دهید. افزایش سرعت مزیت بسیار بزرگی است چون وقت طلاست و همواره انسان ها به دنبال ذخیره وقت و افزایش سرعت بوده اند امروزه اکثر خبرگذاری های بزرگ دنیا و همچنین خبرگذاری های کشورمان نیز در شبکه های اجتماعی چون توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب و … فعالیت دارند و به سرعت اخبار خود را منتقل می کنند. امروزه با سرعت بسیار زیادی تمامی مردم دنیا از اخبار مطلع می شوند.

تبلیغات رایگان:

تمامی افراد برای تبلیغات شرکت یا محصول خود می توانند بدون هیچ هزینه ای به راحتی در شبکه های اجتماعی به تبلیغ بپردازند. این نوع تبلیغات هیچ زمان و محدوده خاصی ندارد. با این نوع تبلیغ بینندگان کار شما به میلیون ها نفر هم می تواند برسد.

ارتباطات جهانی:

با استفاده از شبکه های اجتماعی به راحتی می توانید با هر فردی در هر نقطه ای از کره زمین ارتباط برقرار کنید. می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید و ارتباطات دوستانه و تجاری خود را روز به روز گسترده تر کنید. می توانید شغلی جدید پیدا کنید.دادن پیشنهادات به افراد مختلف همچنین گرفتن پیشنهادات و ایده های جدید. 

این مقاله در مورد مزایا و معایب شبکه های اجتماعی است و ما تا الان فقط در مورد مزایای آن صحبت کرده ایم بهتره است برویم سراغ معایب آن ، با ما همراه باشید.

معایب شبکه های اجتماعی:

قطعا استفاده از شبکه های اجتماعی معایب زیادی دارد که به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

خطر ابتلا به افسردگی:

در حال حاضر اکثرا ما به شبکه های اجتماعی اعتیاد پیدا کرده ایم که این زمینه ساز افسردگی می باشد به خصوص افرادی که قبلا تجربه افسردگی را داشته اند باید بسیار مراقب باشند. برای جلوگیری از این امر بهتر است اعتیاد خود به شبکه های اجتماعی را روز به روز کم تر کنیم و مثلا یک روز در هفته اصلا به سمت شبکه های اجتماعی نرویم.

تعاملات رو در رو را کاهش می دهد:

وقتی مدام سر ما توی گوشی باشد و به اطراف و عزیزانی که در کنار ما هستند توجه نکنیم کم کم نسبت به اطرافیان احساس سردی می کنیم و محبت بین افراد خانواده کاهش پیدا می کند. شاید این عیب بزرگترین ضرری باشد که شبکه های اجتماعی به ما وارد می کنند.

اتلاف زمان:

گفتیم که یکی از مزایای شبکه های اجتماعی افزایش سرعت برقراری ارتباطات و ارسال اطلاعات است ولی در عوض هر فرد زمان بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی بیهوده به هدر می دهد.

طبق تحقیقات انجام شده ۱۷ درصد از زمان استفاده شده از اینترنت بدون هیچ بهروری می باشد.

بی خوابی و تهدید سلامتی:

نوری که از سوی صفحه مانیتور به چشم فرد برخورد می کند به او القا می کند که الان موقع خواب نیست و فرد بدون آن که متوجه بشود ساعت ها بیدار بوده است. این تهدید در ایران بیشتر است به دلیل رایگان بودن شبانه اینترنت. عوارض بی خوابی بر هیچ فردی پوشیده نیست و سلامت تک تک ما را تهدید می کند.

 سعی کردیم یک مقاله کامل در مورد مزایا و معایب شبکه های اجتماعی برای شما تهیه کنیم امیدواریم از این مقاله که در مورد مزایا و معایب شبکه های اجتماعی لذت کافی را برده باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *